Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaMáme se rádi s ČZU  → Lidé → Lidé z ČZU v Praze → Jan Chyba
iduzel: 14148
idvazba: 17093
šablona: stranka_obrazek_vertical
čas: 6.6.2020 17:00:38
verze: 4671
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Ing. Jan Chyba, Ph.D.

Chyba

Fakulta

Technická fakulta

Katedra

Katedra zemědělských strojů

Telefon

224 383 160

E-mail

chyba@tf.czu.cz
Vědecký profil – oblasti a možnosti spolupráce

Fyzikální vlastnosti půdy (objemová hmotnost, kapilarita, pórovitost, penetrační odpor atd.) a jak tyto vlastnosti ovlivňují výsledné výnosy plodin. Využití je především v precizním zemědělství a vliv zhutněné půdy na uvedené parametry.

Hydraulické parametry půdy jako jsou infiltrační vlastnosti půdy, které jsou sledovány pomocí metod „Simplified Falling-head“ a infiltrometru Minidisk. Dále také sledování průchodu kapalin a látek rozpustných ve vodě půdním horizontem (prostupnost vody a chemických látek půdním profilem pomocí potravinářského barviva).

Měření tahového odporu zemědělských strojů pro zjištění energetické náročnosti pomocí tenzometrických siloměrů, případně přímé měření v traktoru implementovaných senzorů (nebo přes sběrnici CAN/ISO).

Sledování geofyzikálních parametrů půdy pro zjištění variability pozemků, jako je vodivost půdy na základě elektromagnetické indukce, gama-spektrometrie jakožto měření přirozeného radioaktivního pozadí půdy a dálkový průzkum země s RGB/multispektrálními kamerami.
Unikátní instrumentace:

Naše pracoviště disponuje přístroji: Vodivostní sonda - EM-38 MKII (Geomatrix), Gama-spektrometr - GAMMA Surveyor Car (GF Instruments), Bezpilotní letoun - AscTec Falcon 8 (Ascending Technologies), Mobilní simulátor dešťových srážek (CZU-TF-KZS)

Aktualizováno: 21.2.2015 10:32, Autor: Jitka Čejková

A BUDOVA A
B BUDOVA B
C BUDOVA C
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi